banner warranty خدمات گارانتی

گارانتی باید دلتوس باشه

تا بشه بهش دلگرم بود.

 

logos خدمات گارانتی

 

گارانتی و تعمیرات کلیه لوازم و ابزارهای دیجیتال
با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان

{  گارانتی، عطر خوش اعتماد   }

گارانتی، عطر خوش اعتماد ـ در روابط بازرگانی و خرید و فروش، وارانتی یا گارانتی تعهدی است که فروشنده در مقابل محصول یا خدماتی ارائه می کند و معمولا متعهد می شود در صورت برآورده نشدن ادعای خود، حاضر به تعمیر یا تعویض کالا خواهد شد. نقض عهد، زمانی اتفاق می افتد که این تعهد اجرا نشود، یعنی محصول اشکالی داشته باشد .

در معاملات تجاری و قانونی، گارانتی ضمانتی است که یکی از طرفین قرارداد به دیگری می دهد که در برخی موارد و شرایط حقیقت دارد و اتفاق می افتد؛ طرف دیگر قرارداد می تواند به آن تکیه کرده و اگر مواردی بر خلاف آن اتفاق افتاد و یا مشکلی به وجود آمد، می تواند راه کارهایی را اتخاذ کند.

*

 

دلتوس به عنوان یک شرکت تخصصی گارانتی و خدمات پس از فروش، با توجه به توسعه فضای دیجیتال و دستگاه های همراه، توانسته بستری را برای پشتیبانی فنی از تمامی مشتریان و مصرف کنندگان لوازم دیجیتال فراهم آورد.

دلتوس تمامی توان خود را صرف بهینه سازی فرایندهای پشتیبانی و علمی سازی روش های تعمیر دستگاه های دیجیتال نموده است. این شرکت در راستای حفظ شعار مشتری مداری، به تازگی اقدام به ایجاد بخش “امداد دیجیتال” برای روان سازی ارتباط با مشتریان نموده است.

شرکت دلتوس به عنوان نماینده رسمی و دارای مجوز تعمیرات برند Appe و SONY توانسته است طیف وسیعی از مشتریان و مصرف کنندگان موجود در بازار را مورد پوشش قرار دهد. از سیاست های اصلی دلتوس این است که بدون توجه به اینکه آیا صاحب کالا از مشتریان شرکت باشد، تمامی خدمات را بدون در نظر گرفتن محدودیتی به تمامی مصرف کنندگان ارائه می کند.

شرکت دلتوس، دامنه وسیعی از محصولات دیجیتال،اعم از عرضه تجهیزات موبایل، لب تاپ و تبلت و نیز ارائه راهکارهای عملی جهت تعمیرات و خدمات و همچنین فراهم نمودن تجهیزات و ابزار دقیق به منظور تعمیرات حرفه ای محصولات و در کنار آن تأمین نیازمندی هایIT صنعت کشور را در سبد گارانتی خود دارد.

در همین راستا هدف اصلی این مجموعه ارائه خدمات همه جانبه به مشتریان بر اساس ارزیابی نیاز آنان، نه فقط در حوزه تأمین محصولات بلکه در جهت پشتیبانی فنی از کالاهای دیجیتال آنها نیز می باشد.

با در نظر گرفتن این خط مشی در عرضه محصولاتی با عناوین تجاری معتبر و با کیفیت و نیز ارائه خدمات منظم و برنامه ریزی شده به مشتریان خود، ابعاد کاری این شرکت از بدو تاسیس تاکنون در حال گسترش و توسعه می باشد.

انواع گارانتی دلتوس

دلتوس با توجه به شعار مشتری مداری و در راستای ارائه خدمات بهینه و ارزشی برای تمامی مصرف کنندگان تجهیزات دیجیتال، اقدام به طبقه بندی خدمات خود نموده است. از آنجایی که موضوع گارانتی در مجموعه دلتوس بسیار مهم می باشد، سیاست این مجموعه بر اساس پیشرفت از حالت تعریف گارانتی با رویکرد خدمات معمولی به ایجاد قالب یک کالا و دارای قابلیت عرضه تبدیل شده است. در این شرایط دلتوس توانسته است که خدمات را به عنوان یک کالا تعریف و این کالا را در اختیار مشتریان قرار دهد.

از آنجایی که ابزار دیجیتال به عنوان یک کالا محسوب می گردد، بسیار شایسته است که بتوانیم خدمات این کالاها را به عنوان یک محصول در اختیار مصرف کنندگان قراردهیم تا به این ترتیب قدرت انتخاب بیشتری برای دریافت خدمات بیشتر، به مشتریان ارائه نماییم.

در بخش ارزش گذاری دلتوس در مبحث خدمات پس از فروش، دو نوع گارانتی با نام های گارانتی VIP و گارانتی routineٍ ایجاد شده است. هر یک از این خدمات به منظور ارائه به سطوح مختلف مشتریان و مصرف کنندگان در نظر گرفته شده است. با توجه به هزینه بر بودن موضوع گارانتی و نیز با مد نظر قراردادن شرایط مالی مصرف کنندگان، در سدد آن برآمدیم تا با تنوع بخشیدن به سبد خدماتی خود علاوه بر توسعه خدمات پس از فروش، در صرفه جویی های مالی مشتریان نیز نقشی ایفا نماییم.

IMG خدمات گارانتی
vip خدمات گارانتی

گارانتی VIP در واقع ایجاد ارزش افزوده برای گارانتی روتین است. گارانتی VIPبه طور کلی تمامی شرایط گارانتی routine را دارد اما برای ایجاد ارزش بیشتر به مدت یک سال بیمه نیز برای دستگاه در نظر گرفته می شود. این گارانتی در واقع به مشتری امکان آن را می دهد که در صورت بروز مشکلاتی از قبیل شکستگی ، آبخوردگی و … ، صاحب کالا بتواند با بهره گیری از امکان بیمه، مشکل را برطرف یا مجدداً صاحب یک گوشی جدید گردد.

img1 خدمات گارانتی
routine خدمات گارانتی

گارانتی routine در واقع خدماتی است که برای مشکلاتی که به صورت خود به خود برای دستگاه پیش امده باشد ارائه می شود. این مشکلات، اتفاقاتی است که خطای انسانی در آن دخیل نبوده است. این مشکلات ممکن است در بخش نرم افزار و سخت افزار دستگاه اتفاق افتد و اغلب این مشکل به نوع کاربری یا شرکت وارد کننده مربوط نمی شود. در اکثر مواقع و با توجه به تاریخچه این نوع از مشکلات، ریشه یابی این موارد بیشتر در خط تولید آن محصول شناسایی می شود و از این رو شرکت سازنده، گارانتی routine را برای پوشش این نوع از مشکلات ارائه می نماید. مدت زمان گارانتی routine ، 18 ماه پس از تاریخ خرید محصول توسط مشتری می باشد.