HTC یک گوشی در خدمت بلاکچین(Blockchain) می‌سازد

دراپ تست

HTC یک گوشی در خدمت بلاکچین(Blockchain) می‌سازد

اگرچه کمپانی‌ HTC حال و روز خوبی ندارد، اما این باعث نشده آنها در میان رقبا حرفی نداشته باشند. آنها قصد دارند یک پرچمدار را تحت پروژه‌ای به نام‌ Exodus‌ وارد گردونه کنند. این گوشی مخصوصا برای بلاکچین ساخته خواهد شد.

اما از آنجایی که این نوع خبر احتمالا برای بار اول است که به گوش شما برسد، شاید به این فکر کنید که گوشی بلاکچینی اصلا یعنی چه؟ خلاصه وار بگوییم، یعنی گوشی‌ای که مخصوصا برای نقل و انتقالات و فعل و انفعالات ارزهای دیجیتال ساخته شده است. البته این نکته را هم باید ذکر کنیم که بلاکچین فقط برای عملیات ارز دیجیتالی کاربرد نخواهد داشت و در آینده کاربردهای فراوانی از آن خواهیم دید.

اما اکنون که این نوشته را مینویسیم، ملموس ترین مثال، کاربرد در حوزه ماینینگ ارز دیجیتال است. در کنار اینها، شرکت‌های زیادی دست به ایجاد بسترهای بلاکچین برای ایجاد کاربردهای گوناگون کرده‌اند که این فرآیند فعلا در حال تکامل است.

برگردیم به اصل موضوع: این گوشی مناسب افرادی خواهد بود که به به دنیای غیرمتمرکز ارزهای مجاری مانند بیت کوین و اتریوم علاقه دارند. نرم افزار این گوشی بر اساس اندروید خواهد بود و اپ ها و پروتکل‌هایی مخصوص بکارگیری رمزنگاری ملزوم برای نگه داری از ارزهای با ارزش شما انجام وظیفه خواهند کرد. اگرچه اعلام شده پروتکل های ارزهای دیجیتالی به اندازه کافی ایمن هستند، اما ممکن است این ایمنی روزی هم به خطر بیفتد.

یکی از ویژگی‌های این گوشی، اختصاص حافظه مستقل برای کیف پول ارز دیجیتال شماست. بنظر می رسد در انتهای ماه اکتبر سال جاری باید منتظر رسیدن این دستگاه باشیم.

یک دستگاه تازه واردی مانند گوشی مخصوص بلاکچین اگرچه برندی مانند‌ HTC‌ را به سلطنت نمی‌رساند، ولی شنیدن چنین خبری بسیار تحسین برانگیز است. چرا که با این کار آنها خود را از گردونه‌های غیرقابل رقابت دور نه می‌دارد. پس تا روز عرضه، ما بیصبرانه منتظر این محصول خواهیم ماند.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *