بیس باند چیست؟ خرابی آن در چه گوشی هایی اتفاق می افتد؟ برای تعمیر آن چه باید کرد؟

بیس باند

بیس باند چیست؟ خرابی آن در چه گوشی هایی اتفاق می افتد؟ برای تعمیر آن چه باید کرد؟

تفاوت بزرگ و عمده ای که تلفن های هوشمند امروزی با نسخه های ساده تر و قدیمی خود دارند این است که این موبایل ها، تقریبا می توانند تمامی نیازهای تکنولوژیکی یک شخص را برطرف سازند و حتی بر روی تمام وجوه زندگی یک شخص، تاثیرگزار باشند. اما پر واضح است که این حجم از کارایی و البته جذابیت، با استفاده از همان مشخصات فنی ساده گوشی های قدیمی تر، قابل حصول نیست و قطعا از عوامل پیچیده تر و هوشمندتری در طراحی آن ها، استفاده شده است. یکی از این عوامل خاص و تاثیرگذار، بیس باند است.

این روزها یکی از مشکلاتی که معمولا برای تلفن های همراه زیاد پیش می آید، خرابی بیس باند و یا مشکلاتی ناشی از آن است و به همین خاطر ما امروز می خواهیم تا برای شما، همه چیز را درباره بیس باند در موبایل های مختلف بازگو نماییم پس، با ما همراه باشید.

بیس باند چیست؟

در توضیحی ساده و روان درباره ی بیس باند باید بگوییم که این وسیله قطعه ای در تلفن های همراه هوشمند است که با پیچیدگی های کاملا منحصر به فردی، توانایی گوشی را در زمینه های ارتباطی با فرکانس ها بالاتر می برد. به هر حال هر عمل و عکس العملی در تلفن های همراه هوشمند دارای پیچیدگی هایی هستند که نیاز به قدرت بالایی در قسمت سی پی یو برای دریافت درخواست، پردازش آن ها، انتقالشان و مدیریت اطلاعات توسط اپراتورهای مختلف، دارد. حال برای این که تلفن های همراه بتوانند تا تمامی این کارها را در کنار هم انجام دهند، نیاز دارند تا از یک چیپ جداگانه به عنوان مودم که به آن بیس باند می گویند، استفاده نمایند. بیس باند هم در گوشی هایی با سیستم عامل اندروید و هم در گوشی های آی او اس وجود دارد اما نوع بیس باندهایی که در گوشی های ساخت شرکت اپل قرار گرفته است، کاملا با گوشی های اندرویدی متفاوت تر است.

در هر صورت، به طور کلی از مهم ترین وظایف بیس باند این است که کلیه توابع رادیویی موبایل از جمله؛ وصل شدن اینترنت گوشی به دیتا و آنتن دهی گوشی موبایل اشاره نماییم.

زمانی که بیس باند دچار مشکل می شود، معمولا اختلال خود را در غالب مشکل آنتن دهی و عدم دسترسی به شبکه های مخابراتی مختلف نشان می دهد.

مشکل بیس باند
مشکل عدم آنتن دهی

آیفون 7، رکوردار مشکل بیس باند گوشی!

یکی از شایع ترین مواردی که در زمینه خرابی و مشکلات گوشی های موبایل گزارش می شود، مشکل خرابی بیس باند آیفون 7 است. کاربران زیادی هستند که از گوشی آیفون 7 استفاده می کنند و با مشکل نو سرویس که یکی از شایع ترین مشکلات این گوشی تلفن همراه است، روبرو شده اند. این مشکل دقیقا به اختلال در بیس باند آیفون 7 باز می گردد که اتفاقا این موضوع که گوشی های آیفون 7 با پارت نامبرهای 1779، 1780 و 1660 دارای این مشکل هستند.

این شرکت حتی برای کاربرانی که دارای گارانتی بین المللی بودند این امکان را به وجود آورد که تلفن های خود را برای اپل ارسال کرده و در عوض از خدمات آن ها برای تعمیر و تعویض استفاده نمایند.

برای حل مشکل خرابی بیس باند باید به کجا مراجعه کرد؟

بسیاری از افراد برای تعمیر بیس باند مخصوصا برای گوشی های آیفون 7 سری 1660 و حتی برخی از گوشی های اندرویدی، به خارج از کشور می فرستند اما باید این نکته را بدانید که می توان با صرف هزینه ای بسیار کمتر و فارق از این که سیستم عامل تلفن همراه شما چیست و یا ساخت چه برندی است، این مشکل را حل کرد.

شما برای حل مشکلات بیس باند و تعمیر آن، می توانید به مجموعه های تعمیرات حرفه ای موبایل و دیگر وسایل دیجیتالی همچون دلتوس مراجعه کنید و کاملا مطمئن باشید که موبایل شما توسط کارشناسان حرفه ای تعمیرات بررسی و مورد تعمیر قرار می گیرد. همچنین یادتان باشد که تمامی تعمیرات مجموعه دلتوس شامل گارانتی 3 ماهه و ضمانت نامه کتبی نیز هستند.

در این مطلب به صورت کامل، درباره بیس باند، مشکلات آن و بهترین راه حل این مشکل، بیان نمودیم. اگر گوشی موبایل شما دچار مشکل چه در زمینه بیس باند و چه در قسمت های دیگر شد، به ما مراجعه کنید تا به بهترین شکل ممکن، آن را برای شما تعمیر کنیم.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *