استفاده بهینه از لپ تاپ

استفاده بهینه از لپ تاپ
  1. در ابتدا قبل از وصل کردن فیش خروجی آداپتور به لپ تاپ، کابل برق آداپتور را به پریز برق زده تا چند ثانیه ولتاژ تثبیت شود، آنگاه کابل خروجی آداپتور را به جک ورودی لپ تاپ وصل نمائید.
  2. زمانی که همزمان از آداپتور و باطری بر روی دستگاه استفاده مینمائید سعی کنید که زمانی که باطری دستگاه فول شارژ میشود، آداپتور را از دستگاه جدا نمائیم و از شارژ باطری استفاده کنید.
  3. اگر مدت زمان زیادی از باطری استفاده نمیشود سعی شود با 30% یا 50% شارژر باطری از دستگاه جدا نموده و در جایی خشک و در دمای معمولی اتاق نگهداری شود.
  4. از تا زدن کابل خروجی آداپتور یا کشیده شدن آن خودداری نمائید.
  5. از استفاده لپ تاپ بر روی موکت یا فرش جدا خودداری شود زیرا به مرور زمان باعث میشود که کرک موکت یا فرش به داخل دستگاه کشیده شود (دور پره های فن CPU  و بین شیارهای رادیات هیت سینگ پرز گرفته و باعث مختل شدن کارایی نرمال دستگاه شده؛ همچنین موجب تخلیه نشدن دمای CPU میشود)
  6. استفاده Cool Fan در زیر دستگاه باعث تخلیه بهتر دمای CPU می‌شود که باعث سرعت بیشتر پردازشگر و افزایش عمر مفید دستگاه میگردد.
  7. زمین خوردن شارژر باعث از کار افتادن آن میگردد.
  8. یکی از مهمترین عاملهای بروز مشکلات سخت افزاری از یک گرد وغبار ساده شروع میشود، شاید در ابتدا خاکی که روی قطعات نشسته است زیاد مهم به نظرتان نیاید اما به مرور میتواند از سرعت چرخش فن بکاهد.

    که این کاهش سرعت، افزایش دمای قطعات را در پی خواهد داشت که درصورت استمرار مطمئناً با یک مشکل سخت افزاری مثل از بین رفتن cpu یا کارت گرافیک روبرو خواهید شد.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.