لازم است اشاره کنیم که مقاومت در برابر آب به معنای این نیست که محصول جدید (iPhone 7 Plus – iPhone 7 ) کاملاً ضد آب است.

 

بر اساس اطلاعات مندرج در وب‌سایت ویکی‌پدیا، درجه حفاظت یا کد آی‌پی اصطلاحی در استاندارد آی‌ئی‌سی ۶۰۵۲۹ است که بر اساس آن محفظه‌های تجهیزات الکتریکی با کدهای استانداردی با دو حرف IP در کنار دو رقم، از نظر نفوذ در برابر عوامل خارجی تقسیم‌بندی می‌شوند. رقم اول که بین ۰ تا ۶ است سطح حفاظت در برابر جسم سخت خارجی و نیز حفاظت افراد را مشخص می‌کند. رقم دوم بین ۰ تا ۸ است و میزان حفاظت را در برابر نفوذ آب (و نه هیچ مایع دیگر) مشخص می‌کند. هر چه این رقم‌ها بیشتر باشند میزان حفاظت بیشتر است.

screen-shot-1395-09-14-at-11-40-40

 

آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس در برابر نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم هستند و در شرایط کنترل شده آزمایشگاهی تست شده اند . این مقاومت پذیری دائمی نیست و می تواند به دلیل مستهلک شدن عادی این دو محصول کاهش یابد .

برای مثال

یک کت بارانی را در نظر بگیرید . شما می توانید انتظار داشته باشید که با پوشیدن این لباس در یک روز بارانی ، سایر لباس هایتان را خشک نگه دارید . اما اگر شما به داخل یک استخر شیرجه بزنید. بدون شک  آب به کت بارانی شما نفوذ می کند بنابراین می توان گفت که کت بارانی شما تنها در برابر بارش باران ضد آب می باشد.

 

iphone-7-plus-review-apple-iphone-7-iphone-7-uk-release-date-uk-price-iphone-7-plus-worth-the-upgrade-should-i-buy-iphone-7-plus-654829

لازم است اشاره کنیم که با وجود مقاومت آیفون جدید در برابر آب، گارانتی این محصول صدمات وارد شده در اثر رطوبت را شامل نمی شود و به همین دلیل بهتر است تا جای ممکن از خیس شدن دستگاه پرهیز نمایید.

در صورت خیس شدن دستگاه از شارژ کردن آیفون خودداری کنید .

برای آگاهی نسبت به دستور العمل های خشک کردن گوشی به مطالب درج شده در دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه نمایید . 

کانال تلگرام دلتوس

امتیاز دهید